tami-logo
Domov Naše produkty Syry

Syry

Nemôžete žiť bez kvalitných a navyše slovenských syrov? Potom si určite zamilujete niektorý syr z našej ponuky.  

Plesňové syry - Encián

Dominanciou a pýchou našej produkcie je syr camembertského typu Encián. Je originálny, mäkký zrejúci plnotučný syr s bielou plesňou na povrchu. Postupným zrením sa jeho tvarohovité jadro stáva príjemne mäkkým a rozplývavým. Mladý nezrelý syr je kyslejší s málo výraznou vôňou. Jemne hubovo-syrovú vôňa a chuť je príznačná pre zrelší syr. Vynikajúci je taktiež v ochutených verziách.

Plesňové syry - Plesnivec

Plesňové syry - Brie

Plesňové syry - Tatranská niva

Typickou súčasťou jedálničkov je už dlhodobo obľúbená Tatranská NIVA s polomäkkou jemne drobivou konzistenciou s modrozelenou plesňou. Má pikantnú chuť s charakteristickou vôňou po ušľachtilej plesni a je ideálny na prípravu teplej a studenej kuchyne.  

Plesňové syry - Rival

Náš Rival dodá akémukoľvek jedlu ten správny šmrnc.  Nebojte sa experimentovať. Vyskúšajte ho pridať do cestovín, omáčky alebo kombinovať s netradičnými chuťami, ako napríklad ovocie.  Neoľutujete.

Plesňové syry - Royal Blue

Vychutnajte si kráľovské chvíle. Ochutnajte našu NOVINKU, ktorú nájdete vo všetkých dobrých obchodoch.

Plesňové syry - Torty

Syry na grilovanie

Plesnivec či pološtiepok? Brusnicová či pomarančová omáčka? Alebo len klasické grilovacie korenie? Navyše zabalené do výhodného grilovacieho balenia.  Možností je mnoho.  Vyskúšajte si ich pripraviť na rodinnej grilovačke alebo s priateľmi na záhrade. Neoľutujete.  

Nakladané syry

Mozzarella

Dodajte vašim večerom dovolenkovú atmosféru v pohodlí domova. Stačí na to Tami Mozzarella, jediná slovenská mozzarella vyrábaná podľa pravej talianskej receptúry bez kyseliny citrónovej. Vyskúšajte, ako chutí slovenské Taliansko.  

Tatranský syr

Tatranský syr balkánskeho typu chutí neodolateľne. Jesť by sme ho mohli na milión spôsobov. Mäkký zrejúci plnotučný slaný syr s pevnou nie veľmi drobivou konzistenciou je vyhľadávaný pre svoju mliečne kyslo slanú chuť a vôňu. Vďaka svojej lahodnej chuti je ideálnou voľbou na prípravu rôznych jedál studenej kuchyne.

Tatranské zlato

Hľadáte úplne inú alternatívu ako ulahodiť svojím chuťovým pohárikom? Tak potom určite vyskúšajte Tatranské zlato, prípadne jeho údenú verziu.

Tavené syry

Tvrdé syry - Eidam

Tvrdé syry - Ementaler

Na panvicu po cely rok

CheeseBox

kvalitné

Bio výrobky

Bio mliečne produkty sú špecifickou skupinou, ktorá sa diferencuje od ostatných produktov hlavne svojou kvalitou. Produkcia bio výrobkov je náročná a prísne kontrolovaná na všetkých stupňoch jej výroby, spracovania a distribúcie. Tatranské BIO produkty sú vyrobené z vysokokvalitného slovenského bio mlieka, pochádzajúce z podtatranského regiónu, ktorý ponúka ideálne podmienky pre chov zdravého dobytka.

aktuálna

Súťaž

V TAMI sa neustále snažíme prichádzať na spôsoby ako odmeniť našich verných zákazníkov. Zapojením sa do zábavných súťaží môžete od nás získať zaujímavé vecné ceny. Neváhajte zapojiť celú rodinu!

ekológia

Zelená energia

Čo je zelená energia? Výroba energie a tepla za pomoci obnoviteľných zdrojov energie. Kde a ako ju získavame? V bioplynovej stanici, ktorá predstavuje projekt udržateľnej inovácie. Plné využitie vyrobeného tepla a elektriny umožňuje dosiahnuť výrazné úspory zemného plynu a elektrickej energie.

milk-background
Vyskúšajte

Recepty

Ovocne poháre s Maškrtkom

Postup: 1.Tortové želé zmiešame s 250 ml vody alebo ovocnej šťavy. 2. Pridáme 2 – 3 lyžice cukru a privedieme...

čítať viac

Koláč s čokoládovou penou

Múku zmiešame s cukrom a štipkou soli. Maslo pokrájame na kocky a vtrieme do sypkých surovín. Hmota by mala vyzerať...

čítať viac

Slaný koláč s Tatranským syrom

Pohánkovú a hladkú múku zmiešame s tymianom a soľou. Studené, na kocky pokrájané maslo končekmi prstov vtrieme do múčnej zmesi....

čítať viac
VŠETKY RECEPTY